Fitness M/K har været på udflugt til Randers for at se wrestling. Yes, rigtig showwrestling med masker, gyldne tights og stunt-håndmadder galore. Eventet hed “Vild Vinter 14 – Alt på spil” og er en del af den på ny spirende wrestling scene i Danmark. Vi snakker med Kim Tinning som er en af the Grand Old Men i dansk wrestling (kendt fra “Blod, sved og springskaller”) og nogle meget dedikerede fans. Udsendelsen er den anden af to fra wrestlining eventet.

NB: Programmet er et genudgivet program fra da Fitness M/K blev Produceret hos Radio24syv. Programmet blev sendt første gang 2017-02-04.

Hvis du ikke vil bruge afspilleren ovenover kan podcasten tilgås i de fleste podcasttjenester. Jeg har lavet link til afsnittet på tjenesterne herunder.

Efterlad en kommentar